Адаптивний дизайн: чому це необхідно в епоху гаджетів?
Адаптивний дизайн у 21-му столітті це базова річ для будь-якого сайту. Люди вже настільки звикли, що все робиться для них, що забули ті часи, коли сайти завантажувались більше хвилини. Хоча минуло лише 12-15 років.
Що таке адаптивний дизайн?
Адаптивний дизайн – це оптимізація дизайну сайту таким чином, щоб всі сторінки автоматично підлаштовувались під розмір екрану користувача. Основна мета адаптивного дизайну – це забезпечити комфортний та зручний перегляд сайту, незалежно від пристрою яким користується відвідувач.
В епоху коли у кожного є мобільний пристрій (і вони мають різні розміри), адаптивний дизайн виходить на перше місце, адже якщо людині не подобається зовнішний вигляд сайту – вона одразу його покине і не стане вашим клієнтом.
Чому адаптивний дизайн важливий для SEO?
Давайте роздивимось основні особливості адаптивного дизайну та зрозуміємо чому це важливо для SEO та користувачів загалом.
- Мобільна оптимізація:
- Більшість користувачів інтернету сьогодні виходять в мережу з мобільних пристроїв. У 2015 році Google оголосив, що кількість мобільних пошукових запитів перевалила за 50%. Це призвело до того, що Google почав надавати перевагу сайтам з мобільною оптимізацією. Сайти з адаптивним дизайном отримують кращі позиції в результатах пошуку, оскільки вони забезпечують кращий користувацький досвід на мобільних пристроях.
- Поліпшення користувацького досвіду (UX):
- Користувачі очікують, що сайт буде зручним і легким у використанні і на телефоні, і на комп’ютері, і на планшеті. Адаптивний дизайн дозволяє людям інтуїтивно розуміти сайт та легше на ньому орієнтуватись. Також приємний та зрозумілий дизайн довше затримує людей на сайті і тим самим покращує поведінковий фактор, який також впливає на SEO.
- Швидкість завантаження сторінок:
- Адаптивні сайти зазвичай швидше завантажуються, оскільки вони оптимізовані для будь-якого пристрою. Google вважає швидкість завантаження сайту дуже важливим показником для ранжування. Сторінки, що швидко завантажуються більше приваблюють користувачів та збільшують шанс на цільову дію.
- Єдина URL-адреса для всіх пристроїв:
- Коли сторінка має однаковий URL на будь-якому пристрої, пошуковим системам простіше індексувати такі сайти та це запобігає дублюванну контенту. Іноді замість однакових URL спеціалісти створюють окрему версію сайту, яку називають наприклад (m.example.com). Ось ця літера “m” означає мобільну версію. Також адаптивний дизайн забезпечує більш ефективне використання краулінгового бюджету.
- Зниження показника відмов:
- Якщо сайт довго завантажується або має незрозумілу структуру, шанс що людина вийде та ніколи не повернеться зростає в кілька разів. Тому адаптивний дизайн дозволяє зменшити цей показник, довше затримувати користувачів на сайті та збільшити шанс на цільову дію (купівлю, заповнення форми тощо)
Підвищте видимість вашого бізнесу:
SEO-рішення для росту!
Як створити адаптивний дизайн?
Давайте роздивимось принципи адаптивного дизайну та зрозуміємо як правильно оптимізувати сайт під різні пристрої
- Використовуйте гнучку сітку: Гнучка сітка дозволяє створювати макети, які автоматично підлаштовуються під розмір екрану. Використовуйте відносні одиниці виміру (використовуйте відсотки, а не пікселі) для визначення ширини елементів.
- Медіа-запити: медіа-запити дають змогу застосовувати різні стилі CSS залежно від характеристики пристрою. Наприклад, на комп’ютерній версії картинка має ширину 100 пікселів, а на екрані, розширення якого менше, ніж 780 пікселів, це зображення буде зменшується до 60.
- Гнучкі зображення та відео: зображення та відео повинні автоматично підлаштовуватись під розмір екрану. Використовуйте властивість “max-width: 100%;”, для забезпечення гнучкості контенту. В такому випадку зображення або відео буде займати всю ширину екрану незалежно від розміру.
- Просте та інтуїтивно зрозуміле меню: меню повинно бути легкодоступним та зрозумілим на всіх пристроях. Для мобільних версій зазвичай використовується гамбургер-меню, щоб зберегти простір на екрані та забезпечити зручну навігацію.
- Тестування на різних пристроях: перевіряйте ваш сайт на різних пристроях та браузерах, щоб переконатися, що він виглядає і працює коректно у будь-яких умовах Використовуйте інструменти, такі як Google Mobile-Friendly Test, для оцінки мобільної зручності вашого сайту.
- Використовуйте адаптивні фреймворки: фреймворки, такі як Bootstrap або Foundation, значно спрощують створення адаптивного дизайну. Вони дають готові стилі, які легко налаштовуються під будь-який пристрій.
- Оптимізація шрифтів та іконок: використовуйте шрифти та іконки, які можуть бути оптимізовані під різні пристрої. Шрифти повинні бути читабельними, а іконки – масштабовані без втрати якості. Досить часто буває, що на телефоні неможливо визначити яку іконку ти бачиш перед собою, це негативно впливає на думку людей стосовно вашого сайту.
Адаптивність веб-сайту – це дуже важливий елемент для будь-якого ресурсу, але далеко не всі спеціалісти витрачають на це свій час. Наша задача – звернути увагу програмістів та власників бізнесу на те, що більшість людей зараз заходять на сайти з мобільних пристроїв, та оптимізація під різні екрани дуже важлива і прямо впливає на конверсію на сайті.
Переваги адаптивного дизайну
- Покращення користувацького досвіду: Адаптивний дизайн забезпечує комфортний і приємний вигляд сайту на будь-якому пристрої. Це означає, що користувачі можуть легко користуватись сайтом та знайти те, що їм потрібно. Також їм простіше читати тексти, переглядати зображення та взаємодіяти з іншими елементами, такими як кнопки.
- Підвищення швидкості завантаження: як вже можна було зрозуміти – адаптивний дизайн покращує швидкість завантаження сайту та позитивно впливає на його ранжування.
- Переваги для SEO: Google надає перевагу адаптивним сайтам (адже його головна задача – задоволення потреб користувачів та оптимізація їхньої взаємодії з сайтами). Також адаптивність сайту дозволяє уникнути дублювання контенту.
- Зниження витрат на розробку та підтримку: замість розробки та підтримки окремих версій сайту для різних пристроїв, вам потрібно лише адаптувати основну під різні екрани. В такому випадку сайт сам буде автоматично підлаштовуватись під пристрій. Це значно знижує витрати на розробку, обслуговування та просування таких сайтів.
- Підвищення конверсій: користувачі, які отримують позитивний досвід від взаємодії з вашим сайтом, частіше виконують цільові дії (покупка, реєстрація, заповнення форми). Адаптивний дизайн підвищує задоволеність користувачів та як наслідок – конверсію.
Підвищте видимість вашого бізнесу:
SEO-рішення для росту!
Як перевірити адаптивність сайту?
Для перевірки адаптивності сайту існує декілька методів та інструментів:
- Використання інструментів для розробників у браузерах: сучасні браузери, такі як Google Chrome, Safari та інші, мають вбудовані інструменти, які дозволяють перевірити адаптивність сайту:
- Google Chrome: для прикладу роздивимось найпопулярніший пошуковик. Для перевірки відкрийте сайт, натисніть правою клавішею миші та оберіть “Inspect” (або просто натисніть “Ctrl + Shift + I”). У верхній частині вікна інструментів (з правої сторони) натисніть іконку мобільного пристрою (мал.1) та оберіть різні розміри екранів для перевірки адаптивності (мал.2).
- Використання онлайн-інструментів:
- Google Mobile-Friendly Test: Інструмент від Google, який оцінює, наскільки ваш сайт є зручним для мобільних пристроїв. Достатньо ввести URL-адресу вашого сайту, і ви побачите детальний звіт щодо мобільної оптимізації.
- Responsinator: Онлайн-інструмент, який показує, як ваш сайт виглядає на різних пристроях та розмірах екранів. Виходячи з цієї інформації ви на власному досвіді зможете зрозуміти наскільки сайт є зручним для різних екранів.
- Тестування на реальних пристроях: третій та найточніший варіант – це банально перевірити оптимізацію на різних пристроях. Візьміть смартфони, планшети, ноутбуки, комп’ютери з різними розмірами екранів та подивіться як сайт буде виглядати на кожному з них. Так ви зможете 100% оцінити якість адаптації.
Висновок
Адаптивний дизайн є критично важливим елементом будь-якого сучасного сайту та значною мірою впливає на ранжування сайту, думку користувачів та конверсію. З цієї статті можна зрозуміти що таке адаптивність сайту та навіщо вона потрібна. Якщо ви сумніваєтесь у правильності своїх дій, звертайтесь до спеціалістів SEObanda та вони допоможуть вам покращити адаптивність сайту та технічне налаштування для кращого ранжування.
Вам також може сподобатися
Що таке юзабіліті тестування та який вид краще обрати
Юзабіліті тестування - це методологія, яка використовується для оцінки зручності використання веб-сайту та покращення користувацького досвіду. Це процес...
Типові помилки SEO просування і способи їх виправлення
SEO помилки можуть негативно вплинути на успішність сайту та рівень конверсії. Необхідно ознайомитись з найбільш розповсюдженими
Як використовувати візуальний контент для залучення аудиторії?
Уявімо ситуацію: ви створили сайт, наповнили його інформативним і цікавим текстом, однак, стратегія залучення споживача тільки текстом більше не працює, крім того,...